Informace o nás

MžM klub železničních modelářů je společenství nadšených lidiček mající rádi vše kolem železnice, jak reálné tak převážně modelové. Naše činnost je úzce spojena se zájmovým kroužkem železničních modelářů pod záštitou Domu Dětí a mládeže (DDM) Magnet Mohelnice. Naše hlavní dvě kolejiště velikosti TT (měřítko 1:120) se nacházejí ve sklepních prostorách zmiňovaného DDM. Historie především prvního kolejiště spadá do dob dávno minulých a jak se střídali vedoucí železničního kroužku tak se měnila i jeho podoba. Prošlo samozřejmě několika přestavbami, (bohužel od těch velice historických už nemáme žádnou dokumentaci) a ta nejzásadnější proběhla zhruba před třemi lety.Více o kolejišti se dozvíte v rubrice Fotogalerie –> kolejiště DDM.

Vsoučasné době máme 9 stálých členů (převážně dospělí) a zhruba 10 dětí, které navštěvují kroužek železničního modeláře pod DDM Magnet Mohelnice.

Jelikož jsme pod záštitou DDM Mohelnice je náš klub veřejně přístupný. A to sice pro děti každé úterý od 16 do 18hod a pro dospělé ve čtvrtek od 17hod do 20hod. Individuální prohlídky v jiném čase jsou samozřejmě možné po předchozí telefonické domluvě. Těšíme se na vaši případnou návštěvu, či lépe, na Váš zájem stát se členem našeho sdružení :o).

Pěkné zážitky s naší nebo jakoukoliv jinou modelovou železnicí Vám přeje tým MžM.

 

Stále hledáme nové členy:
Pokud se přihlásíš můžeš se těšit na super kolektiv a další následující benefity klubu:

Můžeš využívat hmotného majetku klubu,
budeš  mít  %  slevy u vybraných prodejců,
předáme Ti  klubového Know-How,

můžeš se účastnit klubových akcí a srazů - kooperujeme i s jinými kluby,

můžeš využivat společních prostor klubu ( DDM )

a dostaneš poměrnou část z darů z činnosti klubu.

 

Na oplátku máš povinnost řádně reprezentovat náš klub, povinnost - platit klubové měsíční příspěvky a odjet alespoň jednu veřejnou akci za rok.