Informace o nás

MžM klub železničních modelářů je společenství nadšených lidiček mající rádi vše kolem železnice, jak reálné tak převážně modelové. Naše činnost je úzce spojena se zájmovým kroužkem železničních modelářů pod záštitou Domu Dětí a mládeže (DDM) Magnet Mohelnice. Naše hlavní dvě kolejiště velikosti TT (měřítko 1:120) se nacházejí ve sklepních prostorách zmiňovaného DDM. Historie především prvního kolejiště spadá do dob dávno minulých a jak se střídali vedoucí železničního kroužku tak se měnila i jeho podoba. Prošlo samozřejmě několika přestavbami, (bohužel od těch velice historických už nemáme žádnou dokumentaci) a ta nejzásadnější proběhla zhruba před třemi lety.Více o kolejišti se dozvíte v rubrice Fotogalerie –> kolejiště DDM.

Vsoučasné době máme 7 stálých členů (převážně dospělí) a zhruba 10 dětí, které navštěvují kroužek železničního modeláře pod DDM Magnet Mohelnice.

Jelikož jsme pod záštitou DDM Mohelnice je náš klub veřejně přístupný.V poslední době je to převážně každé úterý od 16 do 20hod. Individuální prohlídky v jiném čase jsou samozřejmě možné po předchozí telefonické domluvě. Těšíme se na vaši případnou návštěvu, či lépe, na Váš zájem stát se členem našeho sdružení :o).

Pěkné zážitky s naší nebo jakoukoliv jinou modelovou železnicí Vám přeje tým MžM.